Ефективність та безпечність сублингвальной імунотерапії у літніх пацієнтів з ринітом, чутливих до кліщів домашнього пилу

Це дослідження було спрямоване на визначення ефективності та безпеки сублінгвальної імунотерапії (SLIT) з кліщами домашнього пилу (HDM) у літніх пацієнтів з АР.

Всього в 4 університетських лікарнях були зараховані 45 пацієнтів у віці ≥ 60 років з АР, індукованим HDM, у яких співвідношення A / H ≥ 3 при шкірному прик-тесті і / або ≥ 0,35 МО / л для Dermatophagoides farinae і Dermatophagoides pteronyssinus з допомогою ImmunoCAP. Щоб оцінити додаткові ефекти HDM-SLIT, вони були рандомізовані в SLIT групу (n = 30) або контрольну групу (n = 15).

Не було значних відмінностей в демографічних характеристиках, реактивності шкіри на HDM або рівнях загального / специфічного IgE в сироватці до HDM (P <0,05, відповідно) між двома групами. Оцінка назальних симптомів значно знизилися до 1 року в 2 групах (P <0,05). Контрольній групі потрібно більше ліків в порівнянні з групою лікування, але не було відмінностей в побічних реакціях.

Передбачається, що HDM-SLIT протягом 1 року може викликати поліпшення симптомів і може викликати імуномодуляцію у літніх пацієнтів з ринітом.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6182194/