Карбаміліровані мономерні алергоїди як терапевтичний варіант для сублінгвальної імунотерапії алергічного ринокон’юнктивіту, викликаного пиловими кліщами і пилком трав: систематичний огляд опублікованих досліджень з метааналізу лікування з використанням таблеток Lais

Таблетки Lais Allergoid містять алергени, модифіковані карбаміліруванням. Завдяки зміненій хімічній структурі вони підходять для сублінгвальної імунотерапії (SLIT). Через їх невеликий розмір молекули від 12 до 40 кДа вони можуть легко всмоктуватися через слизову оболонку порожнини рота. У цьому огляді вивчили ефективність SLIT з карбамілірованими мономірними алергоїдними таблетками в лікуванні алергічного ринокон’юнктивіту, викликаного пилком трав і пиловим кліщем, на основі поліпшення симптомів і поліпшення показників прийому ліків.

Після вибіркового пошуку в Інтернеті і банках даних, шість випробувань – деякі плацебо-контрольовані – по лікуванню алергічного ринокон’юнктивіту, викликаного пилком трав (n = 266) і пиловим кліщем (n = 241), були використані для того, щоб зробити висновки про клінічну ефективність таблетки алергоїду. Основними кінцевими точками цих випробувань було зниження потреби в ліках від алергії і / або зменшення виникнення симптомів ринокон’юнктивіту. Дані були записані з щоденників пацієнтів щодо їх симптомів і використовуваних ліків, а потім були зроблені висновки про ефективність і переносимість таблеток Lais.

Середнє поліпшення симптомів у трьох дослідженнях лікування алергії на пилок трави склало 34% в порівнянні з групою плацебо. При лікуванні ринокон’юнктивіту, викликаного пиловим кліщем, середній бал симптомів покращився на 22% в порівнянні з групою плацебо або контрольною групою. Прийом симптоматичних ліків для екстреної допомоги під час терапії таблетками алергоїду знизився.

Лікування алергії на пилок трав і ринокон’юнктивіту, викликаного пиловими кліщами, показало поліпшення в середньому на 49% і 24% відповідно.

В ході випробувань було задокументовано кілька побічних ефектів, і спостерігалися переважно місцеві ефекти.

Важких системних побічних ефектів не спостерігалося. На підставі результатів випробувань, узагальнених в цьому огляді, SLIT з використанням сублінгвальних таблеток Lais є ефективною і добре переносимою формою лікування.

[PDF]