Аллергенная імунотерапія під час пандемії SARS-CoV-2

Незважаючи на проблеми, пов’язані з пандемією, що викликана SARS-CoV-2, сезонна алергія і астма вимагають постійного лікування для значної частини пацієнтів у всьому світі. У даній статті описуються потенційні переваги імунотерапії алергенами (АІТ) і розглядаються стратегії лікування в тих випадках, коли медичне обслуговування переривається.

У цій проблемної ситуації постійний або тимчасовий перехід на один з курсів СЛІТ може дати можливість подолати логістичні обмеження і уникнути наслідків припинення лікування. Попередній досвід підтвердив, що такий підхід може бути успішно реалізований. Нарешті, можливості телемедицини і дистанційного моніторингу дозволяють уникнути необхідності відвідування пацієнтами лікарняних дільниць, з супутнім ризиком, і до скорочення або перенаправлення послуг.

Крім того, для деяких препаратів СЛІТ, з високим профілем безпеки, фаза нарощування дози може бути пропущена, щоб було простіше пацієнтам, яким доведеться самостійно проводити терапію в домашніх умовах.